PDF Drukuj Email
To jest prawdziwy VIP - firma z klasą
PREZENTACJE / WYWIADY - Ludzie

Gościmy w fabryce firmy RK Aluminium w Bielsku-Białej i rozmawiamy z właścicielem firmy Panem Robertem Karaskiem (R.K.). Wywiad przeprowadza Grzegorz Cendrowski z platformy informacyjnej Stolarkavip.
GC. Jak długo działa Pana firma i w czym się specjalizuje?
R.K. Firma RK Aluminium działa od 2011 roku i specjalizuje się w produkcji drzwi aluminiowych. Firma zajmuje się głównie produkcją ekskluzywnych drzwi o wysokiej izolacji termicznej, która oznacza zmniejszone koszty energii oraz wykorzystanie zdobyczy techniki w tej dziedzinie.


Na zdjęciu: Prezes Robert Karasek i jego nagrodzone drzwi

GC. Jak wygląda sprzedaż Państwa produktów w Polsce, a jak za granicą?
R.K. W 2011 roku rozpoczęliśmy sprzedaż w Niemczech, w Polsce nasze produkty zaczęliśmy  sprzedawać w 2014r. i oczywiście sprzedaż wzrasta z każdym miesiącem. Dominującym krajem sprzedaży są Niemcy, gdzie większość niemieckich klientów jest zadowolona z naszego produktu i profesjonalizmu obsługi. Na czele listy jest także Anglia, a tak dokładniej to sprzedaż prowadzimy w 7 krajach Europy. Nadal rozwijamy swoją obecność w również w innych państwach. Pozyskiwanie klientów to trudna praca, lecz mamy satysfakcję, gdy udaje się nam rozszerzyć rynek sprzedaży.
GC. Dlaczego postawiliście Państwo na segment Premium, czy jest to segment, który rośnie?
R.K. Segment Premiumi to nasz segment, segment produktów wyjątkowych - myślę, że marka RK Aluminium właśnie symbolizuje drzwi ekskluzywne. Stawiamy na ten segment, gdyż drzwi są produkowane z najwyższej jakości materiałów i akcesoriów. Klient chce, aby produkt był mocny, idealnie komponujący się w otoczenie domu, po prostu, aby był wyjątkowy - niemalże doskonały.

Czyli segment Premium odzwierciedla te zamierzenia względem nas? Odpowiedź brzmi tak,  oferujemy bowiem produkt najwyższej światowej jakości. Sprzedaż drzwi w segmencie Premium cieszy się dużą popularnością wśród wielu klientów, dzięki czemu sprzedajemy ich coraz więcej.

GC. Czy oprócz drzwi planujecie Państwo rozpocząć produkcję innych produktów np. okien czy rolet ?

R.K. Moim teraźniejszym celem jest skupienie się na produkcji ekskluzywnych, wyjątkowych drzwi. Nie zaprzeczam, że w dalszych planach chcemy wprowadzić dodatkowy ekskluzywny produkt. Co przyniesie przyszłość  to  czas pokaże.
GC. Piękne i nagrodzone drzwi zewnętrzne RK Future Line 3000 Exclusive w tegorocznej edycji Programu Ekskluzywna Stolarka VIP to synonim jakości, design’u i czego jeszcze?

R.K. Profesjonalizmu osób, które tworzą ten produkt, ciężkiej pracy i oddanej pracy moich ludzi, ulepszaniu pomysłów w tworzeniu innowacyjnych drzwi, nadanie stylu i szyku. Danie klientom najwyższej jakości, poczucia bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania.
GC. Czy macie Państwo własne salony sprzedaży, ile ich jest i jakie są plany rozwojowe.
R.K. Posiadamy salon sprzedaży w Bielsko-Białej, są plany aby otworzyć 12 salonów na terenie Polski. Jeszcze wszystko przed nami.


GC. Czy współpracujecie Państwo z architektami, skąd czerpiecie inspirację, pomysły do swoich produktów?
R.K  Bardzo ważna jest współpraca z architektami, klient budując dom obmyśla swój projekt i marzenie, które może zrealizować. Architekt jest pierwszą osobą, która pomaga klientowi w realizacji tego projektu. My dostarczamy im najwyższej jakości produkt stworzony według ich uznania, oczekiwania i możliwości. Obserwujemy rynek światowy, europejski, skupiamy się jakie są trendy, aby wdrażać nowoczesność w nasze produkty. Pomysły rodzą się każdego dnia, w każdej chwili ….. Staramy się, aby drzwi były nowoczesne, mam bardzo duże oczekiwania względem pracowników, samego siebie,  i żeby firma i marka RK Aluminium odgrywała ważną rolę na krajowym i europejskim rynku budowlanym. Chcemy, żeby klient poczuł prawdziwy komfort i bezpieczeństwo we własnym domu.
GC.  Jednym słowem RK Aluminium to …….. wyjątkowy  produkt.

Dziękujemy za rozmową. Więcej na stronie firmy: http://pl.rkaluminium.pl/index.php 
Daryl Williams Jersey