PREZENTACJE / WYWIADY
PDF Drukuj Email
Ekspert w szkle - firma Pilkington
Firmy

Grzegorz Cendrowski: Gościmy dzisiaj w biurze handlowym NSG Group w Polsce. Naszym rozmówcą jest Pan Mariusz Kołodziej, Dyrektor Sprzedaży Szkła Architektonicznego w Pilkington Polska i Pilkington IGP (na zdjęciu obok).  Marka Pilkington to synonim najwyższej jakości szkła dla branży architektonicznej, budowlanej oraz motoryzacyjnej. Proszę o krótki rys historyczny oraz kilka słów na temat huty szkła Pilkington Polska w Sandomierzu, najnowocześniejszego zakładu produkcyjnego tego typu w Polsce.
Mariusz Kołodziej: Pierwszym przedsięwzięciem Pilkington Polska była huta w Sandomierzu, w której  w 1995 roku rozpoczęliśmy produkcję szkła float. Obecnie spółka zatrudnia 450 osób.

 
PDF Drukuj Email
MONTERIADA 2018: dobry montaż w wykonaniu FAKRO
Fakty

Podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2018 swoją szeroką ofertę produktową zaprezentowało FAKRO. Firma była również jednym z Partnerów realizowanej na targach MONTERIADY. Każdy z uczestników tego wydarzenia mógł obejrzeć na żywo prawidłowy montaż markizy filtrującej do okien pionowych VMZ cleanAir – produktu, który zdobył Złoty Medal MTP 2018.

 
PDF Drukuj Email
Najlepsze z najlepszych - Kobiety Branży Stolarki 2018
Ludzie

Poniżej przedstawiamy Państwu 4 panie uczestniczące w programie "Kobiety Branży Stolarki" 2018. Panie te zostały wybrane wśród kilkudziesięciu kandydatek, które wyraziły zgodę na udział w programie. Początek nowego roku to dobry czas na dokonanie podsumowań i wyróżnień, tym bardziej, że wbrew powszechnie panującej opinii rola kobiet w naszej branży jest ogromna i powinna być stosownie doceniana - nie jest to w żadnym wypadku kurtuazja, lecz są to fakty, gdyż Kobiety Branży Stolarki są bardzo wpływowe i bardzo potrzebne jej zrównoważonemu rozwojowi.

 
PDF Drukuj Email
Janusz Komurkiewicz z firmy Fakro - wywiad
Firmy

Wywiad z firmą Fakro - Dyrektor Janusz Komurkiewicz (na zdjęciu po lewej). Rozmawia: Grzegorz Cendrowski - StolarkaVIP.

Jak minął rok w firmie Fakro? Czy doskwiera Państwu np. brak wykwalifikowanych pracowników? Czy zwiększyliście Państwo swój udział w rynku w Polsce, Europie, świecie?

J.K. Rok 2017 był dla nas rokiem stabilnego rozwoju. Nasza firma w ciągu 26 lat z małego rodzinnego przedsiębiorstwa przekształciła się w światowego potentata. Jej sukces to zasługa wysoko wykwalifikowanego zespołu oraz innowacyjnych rozwiązań. Innowacyjność napędza nas do działania. Mijający 2017 rok był także pomyślny dla stolarki otworowej. Wynika to z faktu stabilnego rozwoju budownictwa mieszkaniowego. Odnotowano znaczący wzrost liczby mieszkań oddanych do użytku, wzrosła także liczba wydanych pozwoleń budowlanych oraz rozpoczętych budów. Dzięki temu w branży budowlanej, szczególnie w segmencie stolarki otworowej widać widoczne wzrosty sprzedaży.
W minionym roku zmieniła się optyka na rynku pracy. 2017 rok był rokiem pracownika. Sukcesywnie prowadzimy rekrutacje na różne stanowiska. Nasza kadra jest wysoce wykwalifikowana, a efekty jej pracy widać w innowacyjnych rozwiązaniach.

 
PDF Drukuj Email
Winkhaus - innowacyjne rozwiązania do okien i drzwi
Ludzie

Jest wiele zagranicznych firm, które z sukcesem działają w naszej branży, ale ta firma, o której za chwilę i prezes firmy, z którym udało nam się porozmawiać odniosła i ciągle odnosi sukcesy i przyczynia się do podnoszenia poziomu jakości i innowacyjności naszej branży. Hasłem naszego nadchodzącego XX Konwentu Stolarki, który odbędzie się w dn. 22-23 lutego w Gniewie będzie "Światowe komponenty, europejska jakość, polska produkcja", które to motto doskonale wpisuje się w biorytm i aktywność firmy, którą reprezentuje prezes firmy, z którym mieliśmy wielką przyjemność przeprowadzić wywiad. Zapraszamy do jego przeczytania.

Grzegorz Cendrowski: Dzień dobry, jesteśmy dzisiaj w znakomitej firmie Winkhaus u pana prezesa Janusza Rodzkiego (na zdjęciu obok).
Janusz Rodzki: Dzień dobry.

G.C.: Firma Winkhaus obchodziła w 2017 roku 25-lecie działalności w Polsce. Czy były to lata sukcesu i wypracowania solidnego udziału w rynku okuć?
J.R.: Myślę, że minione 25 lat to nie tylko złoty czas dla Winkhaus'a w Polsce, lecz także dla całej Grupy Winkhaus. Dla właścicieli był to strzał w dziesiątkę: podejmując decyzję o wejściu na nasze rynki, trafili w idealny moment.

 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL