PREZENTACJE / WYWIADY
PDF Drukuj Email
Systemy okienne nowej generacji - wywiad z...
Firmy

Rozmawiamy z dyrektorem marketingu, Marcinem Szewczukiem (na zdjęcoiu obok) z firmy Aluplast. Rozmawia Grzegorz Cendrowski.

1.Ile to już lat minęło od kiedy firma Aluplast rozpoczęła drogę do obecnego sukcesu i jakie były początki?

Jeżeli chodzi o polski oddział, to wszystko rozpoczęło się 24 lata temu w 1995 roku. Na początku był to wyłącznie magazyn, ale już po dwóch latach wraz z przejęciem austriackiej firmy Intertec rozpoczęliśmy produkcję profili w Bydgoszczy. W latach 2001-2005 wybudowany został natomiast nowoczesny zakład produkcyjny wraz halami magazynowymi w Poznaniu i całość działalności została ulokowana właśnie w Poznaniu. Ostatnie lata to stałe inwestycje w bazę techniczną oraz rozbudowę zakładu i powierzchni magazynowych.  Rok 2019 to jednak przede wszystkim rozpoczęcie dużej inwestycji jaką jest budowa nowego zakładu produkcyjnego w okolicach Poznania, co pozwoli na prawie 2,5 - krotne zwiększenie mocy produkcyjnych.  Na zakupionej w ubiegłym roku działce o powierzchni 15 ha powstanie nowoczesny zakład produkcyjny wraz z magazynem oraz budynkami biurowymi. Wartość końcowa inwestycji szacowana jest na ponad 140 mln PLN.

 
PDF Drukuj Email
Somfy ma coś na gorące dni i dla komforu
Produkty

 

"Urlop na piątkę z Somfy!Co zrobić, by jeszcze lepiej wypocząć na wczasach”

Lato, słońce, wymarzone wakacje. Czego chcieć więcej? Przede wszystkim spokoju i pewności, że w czasie naszej nieobecności nasz dom jest bezpieczny. A po powrocie chcemy czuć się w nim dobrze mimo upałów. Jak w pełni cieszyć się urlopem bez względu na to, gdzie go spędzamy? Somfy - producent rozwiązań do domów inteligentnych oraz automatyki i napędów do rolet, żaluzji, markiz czy bram - ma na to najlepsze rozwiązania.

Podczas idealnego urlopu odpoczywamy, regenerujemy się i zbieramy siły na kolejne tygodnie. Planowanie wypoczynku to jedno. Co jednak zrobić, żebyśmy podczas wakacyjnego wypadu mogli być spokojni o swój dom? Inteligentne technologie dają praktycznie nieograniczone możliwości monitorowania i sterowania urządzeniami, nawet gdy jesteśmy setki kilometrów od domu.

1.Dom w pełni zintegrowany

Inteligentny dom to nie tylko integracja urządzeń. To przede wszystkim możliwość sterowania nimi z jednej aplikacji w smartfonie, tablecie czy smartwatcha dzięki centrali smart home. Inteligentny system można porównać do sprawnie działającego organizmu: w domu wybrane urządzenia możemy podłączyć do centrali TaHoma Premium, która stanowi serce systemu. Żaluzje, rolety, światło, ogrzewanie, brama wjazdowa, brama garażowe, drzwi wejściowe, kamera, alarm ...TaHoma pozwoli mieć nad nimi stałą kontrolę – zawsze wiemy, w jakim położeniu znajdują się poszczególne elementy. A możliwości jest o wiele więcej, chociażby dzięki licznym scenariuszom, które można tworzyć zgodnie ze swoimi potrzebami. TaHoma Premium jest kompatybilna również z bezpłatną platformą scenariuszy warunkowych IFTTT (If This Than That), a głosowe sterowanie urządzeniami zapewnia nam Amazon Alexa.

2.Bezpieczeństwo od wejścia

Odpowiednio zabezpieczone wejścia do naszego domu to gwarancja, że cały nasz dobytek jest bezpieczny. Inteligentne sterowanie bramą wjazdową, garażową czy drzwiami to opcja idealna, gdy pod naszą nieobecność chcemy wpuścić do domu krewnych lub przyjaciół. Dostępem możemy sterować na dwa sposoby: zdalnie w każdej chwili ze smartfona lub poprzez dokonanie odpowiednich ustawień, które o konkretnej umówionej godzinie otworzą np. bramę wjazdową. Zatem z dowolnego miejsca na świecie i o każdej porze bez problemu przyjmiemy przesyłkę od kuriera, a także upewnimy się, że sąsiad zadbał o nasze rośliny w domu.

W razie wątpliwości, podłączona blokada umożliwia sprawdzenie, czy drzwi są zamknięte.

3.Inteligentny alarm

To nic przyjemnego zastać po powrocie z urlopu okradziony dom. Dlatego - jak pokazują statystyki* - ponad 1/3 Polaków myśli o tym, żeby zabezpieczyć swój dom dodatkowo na wakacje.Z pomocą przychodzi najnowsza gama produktów Somfy Protect – inteligentny system alarmowy, w skład którego wchodzą m.in. Somfy One – kamera, czujnik ruchu i syrena alarmowa w jednym, czujnik wibracji i otwarcia IntelliTAG™ do zabezpieczenia okien i drzwi, a także klucz zbliżeniowy Key Fob, którym bezdotykowo robrajamy alarm.Jak rozwiązania dla domu inteligentnego pomogą nam uniknąć ryzyka wtargnięcia osób nieuprawnionych?

Alarm all-in-one przypomni nam o aktywacji, gdy tylko wyjdziemy z domu. Po uruchomieniu scenariusza „wyjście” rolety opuszczą się automatycznie, a brama zamknie się, jak tylko wyjedziemy z posesji. Pod naszą nieobecność dom będzie sprawiał wrażenie tętniocego życiem – o konkretnych porach osłony podniosą się,a oświetlenie włączy się, symulując obecność domowników. Wszystko można zaplanować dzięki scenariuszom. Kiedy odważny złodziej zdecyduje się wtargnąć do naszego domu, uruchomi się inteligentny system alarmowy, który potrafi odróżnić celową ingerencję od przypadkowego uderzenia w okno. Somfy One, kamera z wbudownym alarmem pozwoli nam obserwować nasz dom i pozostawione w nim zwierzęta (np. koty) ze smartfona.

4.Zacisze domowe w wersji smart

Brak urlopu nie musi być końcem świata.Z uroków lata można także korzystać w swoim domu, w którym stworzymy idealny klimat.

Z Somfy zautomatyzujemy nasze rolety i żaluzje, a dzięki połączeniu ich z centralą sterującą możemy zaprogramować je w tak, by opuszczały się przy dużym nasłonecznieniu. W ten sposób w naszych wnętrzach będzie panowała odpowiednia temperatura, sprzyjająca udanemu wypoczynkowi.

5.Przyjemne chwile na smart tarasie

Latem taras jest idealnym miejscem na relaks po długim dniu w pracy czy podczas wakacyjnego weekendu z rodziną i przyjaciółmi.

Inteligentna pergola umożliwia korzystanie z tarasu niezależnie od pogody – w słoneczne dni zapewni nam cień, a w chłodniejsze – ochronę przed podmuchami wiatru. Jeśli dodatkowo wypasażymy ją w czujniki pogodowe, będziemy mogli cieszyć się pełną funkcjonalnością smart rozwiązań na lata. I tak, czujnik nasłonecznienia sprawi, że lamele w pergoli zamkną się, by meble ogrodowe nie odbarwiały się pod wpływem promieni słonecznych. Z kolei czujnik wiatru zareaguje, gdy nadejdzie burza i zwinie markizę, by nie uległa ona zniszczeniu przez silne podmuchy wiatru.

Każdy, kto posiada inteligentny dom wyposażony w technologie Somfy jest przygotowany na lato. Rozwiązania smart home zapewnią bowiem komfort niezależnie od warunków pogodowych, ale również odpowiednie zabezpieczenie domu i związane z tym poczucie spokoju pod naszą nieobecność. Wbrew pozorom jest to łatwiejsze niż mogłoby się wydawać, a korzyści są odczuwalne od momentu zainstalowania rozwiązań Somfy.Pozostaje tylko zaplanować swój wypoczynek. Reszta pozostaje pod opieką inteligentnego domu.

 

 

*Badania realizowane przez Wavemaker: EKSPLORACJA WIEDZY NA TEMAT DOMÓW INTELIGENTNYCH Somfy, czerwiec 2018.


 
PDF Drukuj Email
Polska firma AIB ma już 25 lat
Firmy

AIB świętuje 25 lat!

AIB – wywodzące się ze Śląska przedsiębiorstwo, w tym roku będzie świętować jubileusz 25-lecia działalności. Firma specjalizuje się w produkcji rozwiązań izolacyjnych stanowiących perfekcyjne wykończenie każdej inwestycji. Wyroby marki AIB cieszą się znakomitą renomą w Polsce i za granicą. Za sukcesem AIB stoi pasja, unikatowa wiedza i doświadczenie założycieli, nastawienie na stały rozwój, a także zrozumienie oczekiwań odbiorców. Firma jest w stanie realizować indywidualne zamówienia klientów i przygotowywać produkty dopasowane do ich potrzeb.

 
Drukuj Email
Laureatki Programu Kobiety Branży Stolarki 2018
Ludzie


Kobiety Branży Stolarki 2018 – czwarta edycja

To już czwarta edycja autorskiego programu Stolarki VIP. Jego celem jest uhonorowanie wyjątkowych kobiet w branży zdominowanej przez mężczyzn. Panie wnoszą do niej ciepło, odwagę i kreatywność. Często zajmują stanowiska związane z HR-em, PR-em, są dyrektorkami i prezeskami. Stolarka otworowa coraz bardziej otwiera się na kobiety. I słusznie, bo nadają jej one niepowtarzalnego charakteru.

 
PDF Drukuj Email
Innowacyjne rozwiazania branży stolarki budowlanej 2018
Produkty

W dniach 22-23 lutego odbył się XX Konwent Stolarki na Zamku w Gniewie organizowany przez StolarkaVIP, podczas którego poznaliśmy laureatów III edycji programu Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki 2018. W programie IRBS wyróżniamy te rozwiązania, które spełniają kryteria innowacyjności, ale często także wychodzą naprzeciw zmieniającym się czasom; informatyzacji, automatyzacji, intuicyjności działań i potrzebom rynku, klientów biznesowych i konsumentów – mówi Pan Grzegorz Cendrowski, organizator programu IRBS. Program Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki może być miarą innowacyjności naszej branży, ponieważ co roku wyróżniamy coraz więcej produktów, w tym roku Kapituła programu wyróżniła ich aż 20!

 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Daryl Williams Jersey