PDF Drukuj Email
Aerogel, cud techniki izolacji
INNOWACJE - Energooszczędność

Otrzymany w 1931 roku aerogel składa się w ponad 90% z powietrza, co czyni go najskuteczniejszym izolatorem o najniższym przewodnictwie termicznym. Aspen Aerogels uczynił z aerogelu bardzo cienki, wytrzymały i elastyczny materiał izolujący, który jest do ośmiu razy bardziej skuteczny niż tradycyjne izolacje.

Mamy zaszczyt poinformować , że decyzją Kapituły konkursu mającego na celu wyłonienie na przełomie roku innowacyjnych i najlepszych rozwiązań dla budownictwa i architektury nagrodzono statuetką i tytułem    : 
TOP BUILDER 2011 produkt firmy Aerogels Poland Nanotechnology  Sp. z o.o. izolacje termiczną  PMS POROGEL  MEDIUM SPACELOFT .

 

Firma Aerogels Poland Nanotechnology Sp. z o.o  powstała w celu dystrybucji produktów Aspen Aerogels Inc.
Produkty oferowane przez tę firmę są wyprodukowane na bazie procesu nanotechnologicznego a w ofercie firmy znajduje się duża gama najlepszych materiałów izolacji termicznej na świecie . Elementem szczególnym, który wyróżnia wspomniane izolacje termiczne spośród konkurencyjnych produktów jest najniższa wartość współczynnika przewodzenia ciepła λ. Wystarczy dodać, że spośród wszystkich materiałów badanych w Instytucie Techniki Budowlanej - Zakład Fizyki Cieplnej w ciągu ponad 50-letniej historii, jest to produkt o najniższym współczynniku przewodzenia jaki został przebadany.

Więcej na temat tej niesamowitej technologii na stronie: http://www.aerogels.pl/

 
Daryl Williams Jersey