INNOWACJE
PDF Drukuj Email
Somfy ma coś na gorące dni i dla komforu
Nowe produkty

 

"Urlop na piątkę z Somfy!Co zrobić, by jeszcze lepiej wypocząć na wczasach”

Lato, słońce, wymarzone wakacje. Czego chcieć więcej? Przede wszystkim spokoju i pewności, że w czasie naszej nieobecności nasz dom jest bezpieczny. A po powrocie chcemy czuć się w nim dobrze mimo upałów. Jak w pełni cieszyć się urlopem bez względu na to, gdzie go spędzamy? Somfy - producent rozwiązań do domów inteligentnych oraz automatyki i napędów do rolet, żaluzji, markiz czy bram - ma na to najlepsze rozwiązania.

Podczas idealnego urlopu odpoczywamy, regenerujemy się i zbieramy siły na kolejne tygodnie. Planowanie wypoczynku to jedno. Co jednak zrobić, żebyśmy podczas wakacyjnego wypadu mogli być spokojni o swój dom? Inteligentne technologie dają praktycznie nieograniczone możliwości monitorowania i sterowania urządzeniami, nawet gdy jesteśmy setki kilometrów od domu.

1.Dom w pełni zintegrowany

Inteligentny dom to nie tylko integracja urządzeń. To przede wszystkim możliwość sterowania nimi z jednej aplikacji w smartfonie, tablecie czy smartwatcha dzięki centrali smart home. Inteligentny system można porównać do sprawnie działającego organizmu: w domu wybrane urządzenia możemy podłączyć do centrali TaHoma Premium, która stanowi serce systemu. Żaluzje, rolety, światło, ogrzewanie, brama wjazdowa, brama garażowe, drzwi wejściowe, kamera, alarm ...TaHoma pozwoli mieć nad nimi stałą kontrolę – zawsze wiemy, w jakim położeniu znajdują się poszczególne elementy. A możliwości jest o wiele więcej, chociażby dzięki licznym scenariuszom, które można tworzyć zgodnie ze swoimi potrzebami. TaHoma Premium jest kompatybilna również z bezpłatną platformą scenariuszy warunkowych IFTTT (If This Than That), a głosowe sterowanie urządzeniami zapewnia nam Amazon Alexa.

2.Bezpieczeństwo od wejścia

Odpowiednio zabezpieczone wejścia do naszego domu to gwarancja, że cały nasz dobytek jest bezpieczny. Inteligentne sterowanie bramą wjazdową, garażową czy drzwiami to opcja idealna, gdy pod naszą nieobecność chcemy wpuścić do domu krewnych lub przyjaciół. Dostępem możemy sterować na dwa sposoby: zdalnie w każdej chwili ze smartfona lub poprzez dokonanie odpowiednich ustawień, które o konkretnej umówionej godzinie otworzą np. bramę wjazdową. Zatem z dowolnego miejsca na świecie i o każdej porze bez problemu przyjmiemy przesyłkę od kuriera, a także upewnimy się, że sąsiad zadbał o nasze rośliny w domu.

W razie wątpliwości, podłączona blokada umożliwia sprawdzenie, czy drzwi są zamknięte.

3.Inteligentny alarm

To nic przyjemnego zastać po powrocie z urlopu okradziony dom. Dlatego - jak pokazują statystyki* - ponad 1/3 Polaków myśli o tym, żeby zabezpieczyć swój dom dodatkowo na wakacje.Z pomocą przychodzi najnowsza gama produktów Somfy Protect – inteligentny system alarmowy, w skład którego wchodzą m.in. Somfy One – kamera, czujnik ruchu i syrena alarmowa w jednym, czujnik wibracji i otwarcia IntelliTAG™ do zabezpieczenia okien i drzwi, a także klucz zbliżeniowy Key Fob, którym bezdotykowo robrajamy alarm.Jak rozwiązania dla domu inteligentnego pomogą nam uniknąć ryzyka wtargnięcia osób nieuprawnionych?

Alarm all-in-one przypomni nam o aktywacji, gdy tylko wyjdziemy z domu. Po uruchomieniu scenariusza „wyjście” rolety opuszczą się automatycznie, a brama zamknie się, jak tylko wyjedziemy z posesji. Pod naszą nieobecność dom będzie sprawiał wrażenie tętniocego życiem – o konkretnych porach osłony podniosą się,a oświetlenie włączy się, symulując obecność domowników. Wszystko można zaplanować dzięki scenariuszom. Kiedy odważny złodziej zdecyduje się wtargnąć do naszego domu, uruchomi się inteligentny system alarmowy, który potrafi odróżnić celową ingerencję od przypadkowego uderzenia w okno. Somfy One, kamera z wbudownym alarmem pozwoli nam obserwować nasz dom i pozostawione w nim zwierzęta (np. koty) ze smartfona.

4.Zacisze domowe w wersji smart

Brak urlopu nie musi być końcem świata.Z uroków lata można także korzystać w swoim domu, w którym stworzymy idealny klimat.

Z Somfy zautomatyzujemy nasze rolety i żaluzje, a dzięki połączeniu ich z centralą sterującą możemy zaprogramować je w tak, by opuszczały się przy dużym nasłonecznieniu. W ten sposób w naszych wnętrzach będzie panowała odpowiednia temperatura, sprzyjająca udanemu wypoczynkowi.

5.Przyjemne chwile na smart tarasie

Latem taras jest idealnym miejscem na relaks po długim dniu w pracy czy podczas wakacyjnego weekendu z rodziną i przyjaciółmi.

Inteligentna pergola umożliwia korzystanie z tarasu niezależnie od pogody – w słoneczne dni zapewni nam cień, a w chłodniejsze – ochronę przed podmuchami wiatru. Jeśli dodatkowo wypasażymy ją w czujniki pogodowe, będziemy mogli cieszyć się pełną funkcjonalnością smart rozwiązań na lata. I tak, czujnik nasłonecznienia sprawi, że lamele w pergoli zamkną się, by meble ogrodowe nie odbarwiały się pod wpływem promieni słonecznych. Z kolei czujnik wiatru zareaguje, gdy nadejdzie burza i zwinie markizę, by nie uległa ona zniszczeniu przez silne podmuchy wiatru.

Każdy, kto posiada inteligentny dom wyposażony w technologie Somfy jest przygotowany na lato. Rozwiązania smart home zapewnią bowiem komfort niezależnie od warunków pogodowych, ale również odpowiednie zabezpieczenie domu i związane z tym poczucie spokoju pod naszą nieobecność. Wbrew pozorom jest to łatwiejsze niż mogłoby się wydawać, a korzyści są odczuwalne od momentu zainstalowania rozwiązań Somfy.Pozostaje tylko zaplanować swój wypoczynek. Reszta pozostaje pod opieką inteligentnego domu.

 

 

*Badania realizowane przez Wavemaker: EKSPLORACJA WIEDZY NA TEMAT DOMÓW INTELIGENTNYCH Somfy, czerwiec 2018.

schlaftabletten-rezeptfrei.com schlaftabletten-rezeptfrei.com/zolpidem

 
Drukuj Email
Aluprof ma kolejny certyfikat z Darmstadt
Energooszczędność

Drzwi MB-104 Passive z certyfikatem Passive House Institute w Darmstadt

System okienno-drzwiowy MB-104 Passive firmy ALUPROF otrzymał drugi  certyfikat Certified Passive House Component. Tym samym prestiżowy Passive House Institute w Darmstadt (PHI) potwierdził, że zarówno okna, jak i drzwi wykonane w systemie MB-104 mogą być stosowane w budownictwie pasywnym (do tej pory certyfikat obejmował ramy okienne).

 
PDF Drukuj Email
OKNOPLAST wprowadza inteligentne rozwiązania
Nowe technologie

Sterowanie głosem to nowa funkcja w systemie automatyki domowej Smart Home od Grupy Oknoplast. Innowacyjna funkcjonalność dotyczy takich produktów jak okna, drzwi, rolety czy tarasowe drzwi przesuwne.

 
PDF Drukuj Email
Vintage czy klasyka? Dopasuj swoje okna do aranżacji wnętrza!
Nowe produkty

Wybierając idealne okna do domu, skupiamy się zwykle na ich parametrach, funkcjonalności i przejrzystości gwarantującej dobre oświetlenie. Tymczasem powinny one także komponować się z projektem architektonicznym, jednocześnie harmonijnie wpisując się w wystrój pomieszczeń. Jak zatem osiągnąć optymalny efekt?

 
PDF Drukuj Email
Inoutic czyli Szara Rewolucja
Nowe produkty

Elegancki, stonowany i nowoczesny. Ekskluzywny i utożsamiany z najwyższą jakością. Kolor szary na dobre zagościł w projektach najlepszych architektów w kraju i na świecie, stając się synonimem designu najwyższej próby. W trend „Szarej Rewolucji” wpisują się nie tylko elewacje i dachy, ale również okna i drzwi. Wszystko dzięki firmie Inoutic, która jako pierwsza w Polsce zaczęła produkować profile PVC wykonane w 100% z szarego materiału.

 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL